O nas

Szanowni Rodzice,

Od września 2008 roku do czerwca 2016 roku prowadziliśmy Niepubliczne Przedszkole Kropelka na Ruczaju. Wieloletnie doświadczenie w pracy z najmłodszymi stało się skarbnicą wiedzy na temat wychowania, nauczania i opieki nad dziećmi.

Wychodząc na przeciw potrzebom Rodziców otwarliśmy oddział przedszkolny w placówce przy ul. Judyma 16.

Od 1 stycznia 2018r. nasze przedszkole działa jako Publiczne Przedszkole Zielona Wyspa. Oznacza to dla Rodziców odpłatność na takich samych zasadach jak w przedszkolach samorządowych, tj. 5 godzin podstawy programowej za darmo, każda następna rozpoczęta godzina 1zł. W tej chwili prowadzimy nabór do grupy 4-5 latków oraz 2,5 – 3 latków.

REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA NA ROK SZKOLNY 2019/2020

W DNIACH OD 20 LUTEGO 2019 DO 5 MARCA 2019 TRWA REKRUTACJA W PUBLICZNYM PRZEDSZKOLU ZIELONA WYSPA. WNIOSKI O PRZYJĘCIE DZIECKA MOŻNA POBRAĆ W SEKRETARIACIE PRZEDSZKOLA W GODZINACH 800 – 1730  

WIĘCEJ INFORMACJI POD NUMEREM TELEFONU: 505 160 113 LUB MAILOWO: biuro@zielonawyspa.edu.pl

Przedszkole to nie miejsce, przedszkole to dzieci, to panie wychowawczynie to miło i kreatywnie spędzony czas. Tym właśnie jest nasze przedszkole – miejscem w którym dzieci się nie nudzą, a rodzice mogą być pewni, że ich pociechy są pod dobrą opieką.

Od początku prowadzenia przedszkola kładziemy nacisk na wysoką jakość pracy z dzieckiem i dobry kontakt rodzica z opiekunem grupy oraz kadrą zarządzającą placówką.

Na jakość pracy z dzieckiem składa się kilka czynników, są nimi:

  • nauczyciel
  • warunki pracy stworzone nauczycielowi
  • organizacja pracy przedszkola
  • współpraca z rodzicami, jakość kontaktów

Osoby zarządzające przedszkolem starają się rozwijać jakość pracy przedszkola poprzez szereg działań mieszczących się w wyżej opisanych obszarach. Do najważniejszych zaliczyć można:

  • stawianie przed nauczycielem wysokich wymogów odnośnie pracy z dzieckiem i stała praca nauczyciela oraz nadzoru pedagogicznego nad podnoszeniem jakości jego pracy;
  • motywowanie nauczycieli do podnoszenia kwalifikacji poprzez rzadko stosowaną w innych niepublicznych przedszkolach realizację awansu zawodowego nauczycieli zgodnie z Kratą Nauczyciela ;
  • korzystanie z szerokiej i stale powiększanej puli pomocy dydaktycznych uatrakcyjniających pracę z dzieckiem.
  • przedszkole sukcesywnie prowadzi analizę osiągnięć edukacyjnych absolwentów na podstawie ankiety wypełnianej przez nauczycieli szkolnych – ankieta wykorzystywana jest do zwiększenia efektywności pracy pedagogów poprzez wskazywanie obszarów wymagających poprawy.
  • dbałość o szczegóły organizacji pracy i miejsca przebywania dzieci.

 

Nasze przedszkole jest miejscem wyjątkowym. Wyjątkowym, gdyż stworzonym z potrzeby zaoferowania rodzicom miejsca, które daje im pewność że dziecko jest bezpieczne i otoczone fachową opieką, ale wyjątkowym też dlatego, że jest to przedszkole, które dzieci wspominać będą z uśmiechem na ustach.

 

W Zielonej Wyspie dbamy o czyste powietrze, którym oddychają nasze przedszkolaki!

 

 

oczyszczacz

loga unijne