Aktualności

Konsultacje dla rodziców

# GrupaData Godzina
1 Jeżyki25.0913:00
2 Rysie
3Niedźwiadki20.0916:00
4 Zające29.0916:30

18.09.2023

NIEDŹWIADKI 
Bezpieczna droga do przedszkola

W tym tygodniu porozmawiamy o bezpieczeństwie podczas drogi do i z przedszkola. Zastanówmy się jakie zasady obowiązują pieszych. Poznamy oznaczenia przejść dla pieszych oraz podstawowe znaki drogowe. Podczas zabaw utrwalimy także numery alarmowe, których znajomość jest bardzo ważna. Poznane wiadomości będziemy mieli okazję wykorzystać podczas spaceru na pobliskie przejścia dla pieszych.

RYSIE
Zasady bezpieczeństwa w przedszkolu

W tym tygodniu " Rysie" poznawały emocje i uczyły się ich wyrażania przy piosence.  Dzieci brały udział w zabawach ruchowych, integrujących oraz tanecznych. Poznawaliśmy historie Pucia, który idzie do przedszkola. Rysie ćwiczyły czynności tj. zakładanie butów. Przed Rysiami stanęło nie małe zadanie, w czasie którego dzieci musiały odnaleźć zaginionego w naszej sali tygryska. Na zakończenie tygodnia dzieci wykonały prace plastyczną z wykorzystaniem farb pt. " Mój Ryś", każdy mógł wybrać kolor w jakim będzie jego Ryś. W przyszłym tygodniu będziemy poznawać zasady bezpieczeństwa obowiązującymi w przedszkolu i poza jego murami.

ZAJĄCE
Jestem bezpieczny

Nowy tydzień zaczniemy od spaceru na pobliskie skrzyżowanie, zwracając uwagę na znaki drogowe i zachowania pieszych i aut w ruchu drogowym. Na podstawie tej wycieczki podzielimy znaki drogowe na kategorie, omówimy bezpieczną drogę przedszkolaka do przedszkola. W naszej sali odegramy scenki dotyczące niebezpiecznych zachowań w przedszkolu i wokół niego, odnosząc się do naszych zasad grupowych.  Na koniec wykonamy makietę naszej okolicy uwzględniając znaki, pojazdy i drogi. 

22.09.2023

JEŻYKI

Jeżyki zapoznają się z zasadami ruchu drogowego i bezpiecznej drogi do przedszkola. Porozmawiamy o znakach drogowych, odgłosach ulicy i pracy policjanta. Stworzymy razem własne sygnalizatory świetlne. Czeka nas też dużo zabaw na świeżym powietrzu.

11-15.09.2023

GRUPA NIEDŹWIADKI


"Kalendarz urodzin"- utrwalanie zapisu graficznego imion, nazw miesięcy oraz dat urodzin. Tworzenie kącika urodzinowego.

"Moja prawa, moja lewa"- przypomnienie i utrwalenie stron. Zabawy kształcące orientację w schemacie ciała w oparciu o Dziecięcą Matematykę .

Podczas pierwszych w tym roku zajęć z języka angielskiego integrowaliśmy się podczas zabaw oraz utrwalaliśmy kolory i trenowaliśmy motorykę.GRUPA RYSIE

Praca plastyczna " Mój Ryś"- miała na celu kształtowanie poczucia przynależności do grupy.

Poranna gimanstyka - ćwiczenia mające na celu poprawę koordynacji ciała.

Zabawa tropiącą " Gdzie tygrysek" - w czasie której dzieci mogły ćwiczyć spostrzegawczość i zdobywać orientację w terenie.

GRUPA ZAJĄCE

 Zajączki są mistrzami w kicaniu po sensorycznych krążkach. Gimnastyka jest stałym elementem naszego dnia.

 Pierwsze MDS-y i pierwsze układanki wyrazów z rozsypanki literowej. Trenujemy globalne czytanie i określanie miejsca poznawanej głoski "O".

 Trening ręki to nie tylko pisanie - powstały piasek kinetyczny podczas realizacji projektu "Dotknij, poczuj, zobacz" bardzo nam w tym treningu pomaga.

 Doskonalimy orientację w przestrzeni o nazewnictwo kierunków podczas zabawy matematycznej "Droga zabawki do pudełka".

GRUPA JEŻYKI

"Gdzie usiadł miś - podczas zabawy uczymy się orientować w przestrzeni.

Tworzymy listę obecności rozpoznając swoje imiona.

Dotykam, czuję, poznaję - własnoręcznie wykonana masa plastyczna to świetna zabawa!

11.09.23

NIEDŹWIADKI 
Jestem w przedszkolu

W najbliższym tygodniu Niedźwiadki stawiają na organizację. W dalszym ciągu będziemy się integrować oraz wspólnie bawić i poznawać. Ustalimy "kodeks zasad" obowiązujący w sali, w szatni i w ogrodzie. Do naszej codzienności stopniowo wprowadzimy "plan daltoński", za który sami będziemy odpowiedzialni. Popracujemy w ten sposób nad naszą samodzielnością. W sali nadal będziemy tworzyć kąciki tematyczne i dekoracje, aby było miło i przytulnie.

RYSIE

W tym tygodniu rysie poznawały swoich kolegów i koleżanki z grupy, salę oraz zasady w niej panujące. Czas upłynął nam na grach i zabawach integracyjnych, w czasie których dzieci mogły lepiej się poznać. W kolejnym tygodniu będziemy rozpoznawać zabawki znajdujące się w naszej sali i podejmiemy próbę ich klasyfikacji. Wykonamy pracę plastyczną, która związania będzie z nazwą naszej grupy. Nie zabraknie również gier i zabaw oraz wyjść do ogrodu. To będziemy kolejny tydzień pełen wrażeń.

ZAJĄCE
Nasze przedszkole

  W tym tygodniu skupimy się nad pojęciem dobrych manier - z pewnością pomoże nam w tym nasz Lumistworek który karmiony jest kulturalnym zachowaniem oraz omówienie wiersza pt. "Kwoka" J. Brzechwy. Poćwiczymy orientację w przestrzeni podczas zabaw "Zabawki do pudełka"i "Moja prawa,twoja lewa". Podczas piątkowego popołudnia będziemy działać sensorycznie w myśl naszego projektu " Dotknij, poczuj, zobacz ".

15.09.23

JEŻYKI

Jeżyki zapoznają się z zasadami ruchu drogowego i bezpiecznej drogi do przedszkola. Porozmawiamy o znakach drogowych, odgłosach ulicy i pracy policjanta. Stworzymy razem własne sygnalizatory świetlne. Czeka nas też dużo zabaw na świeżym powietrzu. 


04-08.09.2023

GRUPA NIEDŹWIADKI

"Niedźwiadki to my!"- praca plastyczna- budowanie przynależności do grupy."Moje imię"- odczytywanie imion własnych oraz dzieci z grupy. Tworzenie listy obecności wg "planu daltońskiego". 

GRUPA RYSIE

Praca plastyczna "Nasze dłonie ", wykonanie przez dzieci wspólnej pracy plastycznej.

Gry i zabawy w tunelu animacyjnym, które maja na celu integrację grupy.

 "Pociąg" zabawa ruchowa, w czasie której Rysie poznają położenie zabawek i przedmiotów znajdujących się w sali.

GRUPA WIEWÓRKI

 Wspólnie ustalamy zasady, w myśl tworzenia kodeksu grupy według metody daltońskiej.

Dobra współpraca zaczyna się od ustalenia jasnych zasad. Korzystając z odimiennej metody I.Majchrzak poznajemy swoje imiona i ustalamy swoje miejsca w kręgu.

Pierwsze "karmienie" naszego Lumistworka, który żywi się naszym kulturalnym zachowaniem.

 Zabawy konstrukcyjne na miarę starszaków - LEGO i drewniane tory w akcji.

GRUPA JEŻYKI

Zapoznajemy się z zabawkami w nowej sali oraz uczymy się je sortować.

  A dziecięca matematyka to jest prawdziwa rozrywka! Pojęcia „mały - duży", przeliczanie w zakresie trzech - fun!

 Ćwiczymy sprawność manualną malując kropeczkami.

19-23.06.2023

GRUPA NIEDŹWIADKI

"Przyszło lato!"- przypomnienie charakterystycznych cech aktualnej pory roku, czytanie globalne.


"Dogoterapia"- ostatnie w tym roku zajęcia z psem terapeutą.

"Piknik Rodzinny"- w naszym ogrodzie przedszkolnym zawitali nasi bliscy. Była moc atrakcji, śmiechu, wzruszeń oraz pysznych przekąsek.

GRUPA SÓWKI


Zabawy ruchowe na świeżym powietrzu.

 W czasie wolnym od zajęć dydaktycznych powstają niesamowite konstrukcje.

 Zajęcia MDS przygotowujące do nauki pisania i czytania.

GRUPA WIEWIÓRKI

 Tworzymy wspólnie ścieżkę - tym razem malujemy stopami.

Upały są męczące ale jest na to rada. W balony włożyliśmy kolorową wodę i rośliny, czekamy aż w zamrażalniku stworzą się nasze lodowe masażery.

 Mimo wakacji wiewiórki nie próżnują! Trenujemy globalne czytanie korzystając z gry planszowej.

Pierwsze zajęcia z dronem - pokaz sprzętu ale przede wszystkim lotu!

GRUPA JEŻYKI

Jeżyki obserwują pogodę i zaznaczają siłę wiatru,...

żeby lot się udał!

19.06.23

NIEDŹWIADKI
Wakacje

Niedźwiadki zaczną wielkie przygotowania do wyczekiwanego wakacyjnego czasu. Poruszymy temat bezpieczeństwa bardzo ważny podczas zabaw i wyjazdów. Zastanowimy się także jak dbać o siebie podczas upałów oraz burz.
Porozmawiamy o wakacyjnych kierunkach oraz miejscach, gdzie można spędzić czas wolny.
Czeka nas dużo zabaw ruchowych na podwórku oraz spacerów. 

SÓWKI
Wakacje

W tym tygodniu porozmawiamy o tym, co przed nami, czyli o wakacjach! Zwiedzimy wirtualnie miejsca, które ludzie najczęściej wybierają na letni odpoczynek, a każdy z nas opowie o swoich wakacyjnych planach. Dużo uwagi poświęcimy też tematowi bezpieczeństwa podczas wakacyjnych podróży i wypoczynku. To będzie także tydzień pełen ruchu i muzyki. Nie zapomnimy jeszcze o ćwiczeniach przygotowujących nas do nauki pisania i czytania oraz zabawach rozwijających nasze kompetencje matematyczne. A potem już tylko pożegnamy przedszkole i wyruszymy na wakacyjne przygody!!

JEŻYKI
Czym podróżujemy

W następnym  tygodniu Jeżyki będą  podróżować różnymi  rodzajami  transportu. Zapoznają się z pojazdami  lądowymi, wodnymi, powietrznymi. Wykonają przestrzenną  pracę plastyczną z rolek i pasków  papieru. 

23.06.23

WIEWIÓRKI
Nadchodzi lato

Wielkimi krokami nadchodzi lato, a co za tym idzie to (oby!) większe temperatury i aktywności na zewnątrz - stworzymy kredowe farby, by ozdobić nasz parking i troszkę  poćwiczymy na ścieżce sensorycznej. Wykonamy wspólnie pracę plastyczną o tematyce wakacyjnej. Nie zapominamy oczywiście o naszych tatusiach - przygotowujemy dla Was coś specjalnego...

12-16.06.2023


GRUPA NIEDŹWIADKI

"Zwierzyniec Kopytkowo"- pierwsza grupowa wycieczka do gospodarstwa agroturystyczno- edukacyjnego.

Pokaz miodobrania połączony z degustacją.

Język angielski- "łowimy" morskie stworzenia trenując słownictwo.

GRUPA SÓWKI

Nasze pierwsze w tym roku zbiory truskawek. Były pyszne!

Buszujący w...sianie! Wspaniała wycieczka do Gruszowa.

 W jak Weronika- zajęcia MDS.

GRUPA WIEWÓRKI

Lądowe, powietrzne czy wodne? Segregujemy obrazki, trenując przy tym podział na głoski i sylaby.

 Utrwalamy matematyczne rytmy z p. Anią :)

Zabawa ruchowa z użyciem kostki - trenujemy improwizacje ruchem, tym razem w temacie różnych pojazdów.

O samolotach wiemy już wszystko, dzięki mamie i cioci Aurelki, które przygotowały dla nas niezwykłe warsztaty. Serdecznie dziękujemy!

GRUPA JEŻYKI

Jeżyki narysowały żabkę po śladzie...

Zamieniły się w muzyków...

Udekorowali serduszka dla rodziców.

12.06.23

NIEDŹWIADKI
 W gospodarstwie

W tym tygodniu rozmawiać będziemy o zwierzętach zamieszkujących wiejską zagrodę. Wskażemy je na ilustracji oraz będziemy mieli okazję poobserwować w gospodarstwie agroturystycznym "Kopytkowo".
Podczas zabaw słuchowych rozpoznawać będziemy odgłosy wydawane przez zwierzęta. Skonstruujemy zagrody i umieszczać będziemy tam zwierzęta grupując je w rodziny. Przy tej okazji potrenujemy nasze umiejętności matematyczne.
Będziemy się także przygotowywać do wielkiego wydarzenia w naszym przedszkolu- "Pikniku Rodzinnego".

SÓWKI
Czym podróżujemy

W tym tygodniu porozmawiamy o różnych środkach lokomocji. Już w poniedziałek wyruszymy w podróż jednym z nich- autokarem. Po drodze będziemy rozpoznawać, nazywać i przeliczać te, które spotkamy w trasie. Sklasyfikujemy pojazdy na te poruszające się po lądzie, wodzie i w powietrzu. Każdy z nas opowie, czym już podróżował i jaka jest jego podróż marzeń. Będzie też dużo zabaw ruchowych i matematycznych. Nie zapomnimy oczywiście o przygotowaniach do nauki pisania i czytania.

WIEWIÓRKI
Czym podróżujemy

W najbliższym tygodniu poznamy różnego rodzaju środki transportu, które spróbujemy pogrupować na środki lądowe, powietrzne i wodne. We wtorek spotkanie specjalne z gościem, który opowie nam nieco więcej o jednym ze środków transportu. Wykonamy także łódki origami oraz udamy się na spacer w stronę "Zakopianki", na której z pewnością nie zabraknie różnego rodzaju ciężarówek czy aut. Przed nami też długo oczekiwany piknik rodzinny, na którym pożegnamy naszych najstarszych przedszkolaków. 

16.06.23

Muzyka wokół nas

W tym tygodniu  poznamy "tajniki" muzyki.
Jeżyki poszukają gdzie ona mieszka, gdzie  się  ukrywa i zapoznają się  z instrumentami muzycznymi. Stworzymy także swoją muzykę oraz kolorowe muzyczne obrazki.

05-07.06.2023


GRUPA NIEDŹWIADKI

"Samoloty"- tworzenie papierowych samolotów oraz obserwowanie ich toru poruszania w ogrodzie.

"Czym podróżujemy"- poznawanie środków transportu oraz grupowanie ich na lądowe, wodne i powietrzne.

"Put on your clothes"- ubieranie bohaterów według instrukcji.

GRUPA SÓWKI

 Dbamy o nasze uprawy. Już niedługo pierwsze zbiory truskawek😋

 Wyprawa do pobliskiej zagrody. Rozpoznajemy i nazywamy zwierzęta mieszkające w gospodarstwie.

Trenujemy na plenerowej siłowni💪

GRUPA WIEWÓRKI

 Wycieczka do muzeum inżynierii i techniki -
a na zdjęciu lekcja muzealna i poznanie starodawnej maszyny parowej.

Poznajemy nazwy zwierząt gospodarskich i grupujemy w rodziny, ćwicząc przy tym umiejętność klasyfikacji.

 "Z czym kojarzy nam się farma? - burza mózgów i trening czytania podczas dopasowywania podpisów do ilustracji.

  Hurrra! Wiewiórki górą! Z zapartym tchem czekaliśmy na wyniki olimpiady matematyczno-sportowej, na której zdobyliśmy pierwsze miejsce!

GRUPA JEŻYKI

Orkiestra Jeżykowa potrafi tworzyć muzykę za pomocą różnych materiałów: butelek po wodzie, doniczek plastikowych, papieru, folii, a nawet nożyczek.

Fajna była zabawa ręcznie zrobionymi grzechotkami.

05.06.23

NIEDŹWIADKI
 Czym podróżujemy

W tym tygodniu zastanowimy się w jaki sposób można się przemieszczać. Powiemy o środkach transportu oraz dokonamy podziału na transport lądowy, wodny i powietrzny. Będziemy doskonalić orientację w schemacie ciała oraz w przestrzeni. Utrwalimy pojęcia "daleko", "blisko".
Wykorzystamy piękną pogodę na zabawy w ogrodzie oraz spacery.

SÓWKI
  W gospodarstwie

W tym tygodniu porozmawiamy o zwierzętach zamieszkujących wiejskie podwórko. Na początek wyszukamy podobieństw i różnic charakteryzujących miasto i wieś. Utworzymy zbiory klasyfikując zwierzęta na ptaki i ssaki, przeliczymy je i porównamy liczebność. Zastanowimy się nad tym, jakie korzyści płynął z hodowli zwierząt oraz porozpoznajemy i ponazywamy ich domy. Będzie także dużo zabaw ortofonicznych, ruchowych oraz ćwiczeń przygotowujących nas do nauki pisania i czytania.

WIEWIÓRKI
   W gospodarstwie

W najbliższym tygodniu grupa Wiewiórek utrwali wiadomości na temat gatunków zwierząt spotykanych w wiejskich zagrodach. Przyjrzymy im się dokładnie podczas wycieczki do Gruszowa. Przed nami również zabawa słuchowa, podczas której wysłuchamy odgłosy zwierząt. Porozmawiamy o korzyściach płynących z hodowli zwierząt. Wykorzystamy plastelinę, aby ulepić z niej zwierzęta wiejskie. Będzie to okazja do kształtowania umiejętności manualnych. W ramach Metody Dobrego Startu wprowadzona zostanie litera "P", której towarzyszyć będą ciekawe zabawy pełne radości.

07.06.23

JEŻYKI
Muzyka wokół nas

W tym tygodniu  poznamy "tajniki" muzyki.
Jeżyki poszukają gdzie ona mieszka, gdzie  się  ukrywa i zapoznają się  z instrumentami muzycznymi. Stworzymy także swoją muzykę oraz kolorowe muzyczne obrazki.

Mobirise
Adres

ul. Judyma 16
30- 436 Kraków

Dane kontaktowe

telefon:
511 710 773 

e-mail: sekretariat@zielonawyspa.edu.pl

Mobirise