Aktualności

20.06 - 24.06.2022

20.06.2022

NIEDŹWIADKI 
III. Krąg tematyczny: Lato, lato, co ty na to!

W najbliższym czasie witać będziemy się z nową porą roku – LATEM. Poznamy kolory i smaki tej najgorętszej pory roku: będziemy kosztować czegoś słodkiego, słonego i kwaśnego. Weźmiemy udział w turnieju sportowo-matematycznym, gdzie potrenujemy nie tylko ciało, ale i umysł. Przygotowywać będziemy się na nadejście wakacji i dowiemy się jak spędzić ten czas bezpiecznie.

SÓWKI
III. Krąg tematyczny: Wakacje

Wakacje – czas przygody… temu tematowi poświęcimy najbliższy tydzień. Porozmawiamy o naszych wakacyjnych marzeniach oraz "odwiedzimy" miejsca, w których ludzie najczęściej odpowczywają, czyli morze, góry, jeziora. Nauczymy się też pakować plecak na wakacyjne wyprawy oraz omówimy zasady bezpiecznego podróżowania (będziemy kontynuować przy tym tematykę transportu). Zbadamy, kiedy piasek się lepi oraz co można złowić na magnes. Na podsumowanie każdy namaluje swoje wakacyjne plany.

JEŻYKI
III. Krąg tematyczny: Wakacje

Jeżyki, aby jak najlepiej przygotować się do okresu wakacyjnego, w tym tygodniu skupią się przede wszystkim na omówieniu zasad bezpiecznych wakacji. Rozszerzymy wiadomości dotyczące transportu i komunikacji. Zastanowimy się, co należy spakować do plecaka na wakacje. Będziemy spędzać dużo czasu na naszym placu zabaw i wykonamy wakacyjną pracę plastyczną.

WIEWIÓRKI
III. Krąg tematyczny: Wakacje

W tym tygodniu Wiewiórki będą się przygotowywać do wakacji. Dowiemy się, gdzie można je spędzać i co można podczas nich robić – będziemy kontynuować nasze podróże palcem po mapie. Przywitamy też kolejną porę roku, czyli lato. Nie zapomnimy także o powtórzenie zasad bezpieczeństwa przed letnimi wyjazdami!

13.06-15.06.2022

13.06.2022

NIEDŹWIADKI 
II. Krąg tematyczny: Poznajemy zawody

W tym tygodniu Niedźwiadki poszerzą swoją wiedzę dotyczącą nazw zawodów oraz ich charakterystyk. Dowiemy się jakie atrybuty przypisuje się danym zawodom, pobawimy się w „zawodowe kalambury”, a także otworzymy własny sklep w sali. Doskonalić będziemy nasze umiejętności matematyczne – przypomnimy sobie, jak wyglądają podstawowe figury geometryczne i będziemy je segregować wg kształtu.

SÓWKI
II. Krąg tematyczny: Czym podróżujemy

W tym tygodniu porozmawiamy o środkach lokomocji, które umożliwiają nam podróże. Nazwiemy je i określimy, dokąd możemy nimi dojechać. Wyjdziemy też na spacer, aby poobserwować pojazdy poruszające się po drogach. Opowiemy również o naszych wakacyjnych planach turystycznych i o tym, co należy zrobić, aby wakacje były bezpieczne.

JEŻYKI
II. Krąg tematyczny: Czym podróżujemy

Wszelkie środki lokomocji Jeżykom nie są obce! Będziemy klasyfikować je ze względu na liczbę kół i sposób wykorzystywania – transport lądowy, wodny, powietrzny. Wykonamy własne modele origami samolotów i łódek. Poprzez działania badawcze sprawdzimy, co powoduje, że dany samolot leci dalej oraz dlaczego łódka unosi się na wodzie, a inne obiekty w niej toną.

WIEWIÓRKI
II. Krąg tematyczny: Czym podróżujemy

W tym tygodniu Wiewiórki będą przypominać, jak i czym można podróżować, tym samym będziemy przygotowywać się do nadchodzących wakacji. Zwrócimy też uwagę na bezpieczeństwo w czasie podróży. Nie zapomnimy też o rozwijaniu umiejętności matematycznych oraz przygotowywaniu się do nauki czytania i pisania!

GRUPA NIEDŹWIADKI

"Poznajemy zawody"- przy użyciu "koła zawodów" Niedźwiadki miały szansę na poznanie nazw zawodów i ich atrybuty oraz charakterystyki.
 

Nasza "Zielona Wyspa" pełna jest przyrodniczych inspiracji!

A dzieci są świetnymi obserwatorami.

Na nasze zajęcia z Dziecięcej Matematyki przyszedł Miś! A przedszkolaki uczyły go przeliczać, dodawać i odejmować obiekty.

GRUPA SÓWKI

Spacer w poszukiwaniu kamyków… a przy okazji dobra zabawa i odpoczynek w parku!


Praca wre, robimy własne instrumenty.

Instrumenty w innym niż zwykle wydaniu nie umknęły też naszej uwadze na wycieczce.

Dobrze się bawiliśmy, poznając prawa natury w Ogrodzie Doświadczeń.

GRUPA JEŻYKI

Jesteśmy ekspetami jeśli chodzi o instrumenty muzyczne! Po klasyfikacji i czytaniu globalnym czas na dopasowanie prawdziwych instrumentów do ilustracji.

Poznajemy wartości rytmiczne, przedstawiamy je ruchowo (tupanie, klaskanie). Wiemy też jak nazywa się klucz otwierający drzwi do muzyki - to klucz wiolinowy!

Znamy nazwy nut i instrumentów – pora w takim razie na poznanie gamy i naukę gry na dzwonkach.


Byliśmy też na wycieczce w Ogrodzie Doświadczeń. Oj działo się..! 😊

GRUPA WIEWÓRKI

W tym tygodniu nauczyliśmy się wiele o instrumentach muzycznych. Zrobiliśmy nawet własną orkiestrę!Na wycieczce w parku doświadczeń było wiele atrakcji.

Naszą uwagę zwróciły także instrumenty! Na przykład ogromne organy.

Uwielbiamy kolorowanki! Interesują nas także takie związane z tematyką zajęć. Teraz już wiemy, kim był Fryderyk Chopin! 😊

06.06-10.06.2022

03.06.2022

NIEDŹWIADKI 
I. Krąg tematyczny: Poznajemy zawody

W tym tygodniu Niedźwiadki poszerzą swoją wiedzę dotyczącą nazw zawodów oraz ich charakterystyk. Dowiemy się jakie atrybuty przypisuje się danym zawodom. Pobawimy się w „zawodowe kalambury”, a także otworzymy własny sklep w sali. Podczas zabawy będziemy doskonalić nasze umiejętności matematyczne: przypomnimy sobie, jak wyglądają podstawowe figury geometryczne i będziemy je segregować wg wybranej cechy - kształtu. Przygotujemy się też do ważnego wydarzenia w naszym przedszkolu – do długo oczekiwanego Pikniku Rodzinnego.

SÓWKI
I. Krąg tematyczny: Muzyka wokół nas

Ten tydzień będzie pełen muzyki i śpiewu. Poznamy instrumenty perkusyjne oraz dźwięki, jakie wydają. Sami też wykonamy instrument, a później, wykorzystując go, zrobimy orkiestrę. Pośpiewamy indywidualnie, w duetach i grupowo piosenki, które znamy i lubimy. Przyjrzymy się też bliżej postaci i twórczości naszego wielkiego kompozytora i muzyka, jakim był Fryderyk Chopin. A na dodatek wybierzemy się na długo oczekiwaną wycieczkę do Ogrodu Doświadczeń.

JEŻYKI
I. Krąg tematyczny: Muzyka wokół nas

Nowy tydzień dla Jeżyków będzie wprowadzeniem do muzyki. Poznamy, co to jest cała nuta, półnuta i ćwierćnuta. Odpowiemy na pytanie "Kim był Fryderyk Chopin?" i posłuchamy jego najsłynniejszych kompozycji. Będzie też dużo czasu na swobodną ekspresję ruchową, śpiewanie ulubionych piosenek i tworzenie "Jeżykowej orkiestry" - tym razem każdy z nas spróbuje swoich sił grając na... dzwonkach! Pojedziemy także na wycieczkę do Ogrodu Doświadczeń – i tam także, między innymi, spróbujemy poszukać muzyki.

WIEWIÓRKI
I. Krąg tematyczny: Muzyka wokół nas

W tym tygodniu Wiewiórki będą miały okazję zapoznać się z postacią Fryderyka Chopina i posłuchają jego muzyki. Pośród różnych zadań będzie miejsce na interpretację i swobodną ekspresję podczas słuchanych utworów. Poza tym wybiorą się na wycieczkę do Ogrodu Doświadczeń, w którym będzie na nich czekać wiele atrakcji. Będą się także przygotowywać do występu dla rodziców podczas pikniku w naszym ogrodzie.

GRUPA NIEDŹWIADKI

"Zdjęcia naszych rodzin"- Niedźwiadki podczas realizowania tematyki związanej z rodziną miały możliwość przyniesienia zdjęć swoich bliskich oraz prezentowania ich przed koleżankami i kolegami.

"Dzień Dziecka"- w tym tygodniu Niedźwiadki świętowały! Prezenty od rodziców oraz różnorodne zabawy sprawiły im wiele radości. 😊😊

W czasie zabaw swobodnych dla dzieci są dostępne materiały, które pobudzają do kreatywności, ale mogą też być wykorzystane do ćwiczeń lewopółkulowych (niezbędny trening przez szkołą!). 

GRUPA SÓWKI

"Prawa dziecka" - Sówki po wysłuchaniu wiersza pt. "Życie dzieci" i obejrzeniu ilustracji, próbowały samodzielnie określić, jakie mają prawa (jednocześnie trenując wypowiedź wielozdaniową).

"Sportowy Dzień Dziecka" - każda Sówka dzielnie przemierzała kolejne stacje toru przeszkód, jednocześnie rozwijając swoją sprawność fizyczną.

A że w grach i zabawach dla Sówek nie ma barier… a już na pewno barier językowych – także na zajęciach z angielskiego było wiele ruchu i okazji do usprawniania ciała.

W czasie aktywności dowolnych Sówki często wybierają swoją nową zabawkę – prezent od rodziców. Dziękujemy! 😊

GRUPA JEŻYKIŚwiętujemy NASZ dzień - Święto Dzieci. Bawimy się z chustą animacyjną i otwieramy prezenty!

Ten największy - od Rodziców - wypróbowujemy od razu, przy okazji trenując koordynację wzrokowo-ruchową.

Uwaga: przystanek szkoła! Każdą okazję wykorzystujemy, żeby się jak najlepiej przygotować.

Jedziemy na zajęcia do biblioteki. Poraz zostać regularnym czytelnikiem. 

GRUPA WIEWÓRKI

W tym tygodniu Wiewiórki uczyły się o prawach dziecka... a w Swoim Dniu po prostu świętowały. :):)

Były zabawy, prezenty i dyplomy!

Byliśmy też na zajęciach w bibliotece.

Wiemy już, jak założyć kartę i z jak bogatych zbiorów można wypożyczać książki.

GRUPA NIEDŹWIADKI

"Akcja- segregacja!"- Niedźwiadki uczą jak dbać o naszą Planetę poprzez sortowanie śmieci."Niespodzianka dla mamy"- dzieci przygotowały prezent z okazji szczególnego święta - Dnia Matki. Wszystkim Mamom życzymy samych wspaniałości!

Nasze rysunki są teraz na szczególnym etapie. Tworzymy głowonogi i jesteśmy bardzo dumni ze swoich dzieł. 😊

Popołudniowe zajęcia wg metody W. Sherborne z panią Asią sprawiają nam wiele radości i śmiechu!

GRUPA SÓWKI


W tym tygodniu Sówki potrzebowały większej liczby aktywności ruchowych.
Było "Carnivalito" z woreczkami i ćwiczenia ruchowe z wykorzystaniem sprzętu ogrodowego.

Ale i tak najwięcej emocji wzbudziła wspinaczka na szczyt drabinek!

W międzyczasie w ramach odpoczynku czytaliśmy i robiliśmy sobie nawzajem relaksacyjne masażyki.

GRUPA JEŻYKI

Czytając globalnie wyrazy przypominamy sobie do czego służyło drzewo genealogiczne - klasyfikujemy i łączymy członków rodziny w mniejsze podgrupy.

"Portret mojej mamy" – doskonalenie przedstawiania postaci ze świata realnego poprzez działania plastyczne.

Mapa mentalna "Moja rodzina".

Po zapisaniu powodów dlaczego dla Jeżyków rodzina jest ważna, omawialiśmy fotografie naszych rodzin i próbowaliśmy zobrazować swoją wersję na kartce papieru.

GRUPA WIEWÓRKIFlagi państw wykonane z przygotowanego przez nas wcześniej kolorowego ryżu. Ostatnio dużo podróżowaliśmy palcem po mapie. 😊

Dbamy o nasz ogródek warzywno-owocowy. I czekamy na pierwsze truskawki! 😊

Wykonując korale dla naszych Mam, rozwijamy i utrwalamy pojęcie rytmu.Nasze korale są 4-elementowymi ciągami rytmicznymi! 😊

GRUPA NIEDŹWIADKI

"Ziemia – zielona wyspa"– grupowa praca plastyczna. Trenujemy małą motorykę poprzez zwijanie kuleczek z bibuły i precyzyjnie przyklejamy je tworząc lądy i wodę.


"Jak mieszkają zwierzęta?" – warsztaty przyrodnicze. Oglądamy z bliska oraz dotykamy mieszkanko ptaka. Na co dzień dzieci także obserwują gniazdo ptaszka, który zadomowił się w przedszkolnym ogrodzie.

"Matematyczny pociąg" – wspólne przeliczanie kropek oraz wypełnianie wagonów odpowiednią liczbą pomponów. 

Przenoszenie ich za pomocą drewnianych szczypców oraz pęsetki. 

GRUPA SÓWKI

W tym tygodniu Sówki przeprowadzały różne doświadczenia: napełniały balon dwutlenkiem węgla…

…i robiły wulkany z piany. Zachwytom nie było końca!

Zabawy z chustą - uwielbiamy to! 😊

GRUPA JEŻYKI

   "Piękna nasza Polska cała!" – czytamy nazwy miast, dopasowujemy je do fotografii, a następnie trenujemy posługiwanie się mapą.

Kolorową kredą kreślimy literę K, podśpiewując przy tym znaną piosenkę pt. "Kolorowe kredki".

W tym tygodniu bardzo plastycznie: praca zespołowa, dzięki której poznaliśmy krainy geograficzne Polski

 oraz praca indywidualna – tworzenie flag-chorągiewek.

GRUPA WIEWÓRKI

Gimnastyka inspirowana metodą W. Sherborne


Poznajemy nasz kontynent i zapoznajemy się z mapą.

Zajęcia sensoryczne – barwimy ryż. 

         Mamy już kilka pomysłów, jak można go teraz wykorzystać! 😊 

GRUPA NIEDŹWIADKI

 Zajęcia ruchowe w ogrodzie. Niedźwiadki trenują sprawność fizyczna poprzez wykonywanie ćwiczeń na poszczególnych stacjach.

Zabawy z chustą animacyjną sprawiają Niedźwiadkom mnóstwo frajdy!

W upalne dni dzieci dbają, aby naszym roślinom nie było zbyt sucho.

Ślimaki zawitały także do sali Niedźwiadków i wspomagały trening motoryki małej.

GRUPA SÓWKI

Odkrywamy tajemnice zmysłów – doświadczenie z zasłoniętymi oczami.Trenujemy spostrzegawczość i refleks podczas porannych zabaw.

Konstruujemy makietę miasta. Każdy ma zadanie do wykonania indywidualnie bądź w zespole – w zależności od naszych pomysłów.

A oto nasze dzieło! 😊

GRUPA JEŻYKI


Jeżyki wybrały się na spacer obserwować, jak wyglądają domy w naszej okolicy. Podczas zajęć w parku (w najlepszym do tego miejscu :)) nauczyły się wiersza o planecie Ziemii.

Czytanie wyrazów związanych z nazewnictwem domów.

Próby odwzorowania krakowskich zabytków przy użyciu drewnianych klocków.

Poznawanie naszego miasta Krakowa nie obyłoby się bez smoka Wawelskiego - nasze smoki posłużą nam do ćwiczeń logopedyczno-oddechowych.

GRUPA WIEWÓRKI

W ostatnim czasie Wiewiórki badały...

... sprawdzały..

...i doświadczały.

A ile emocji budziło każde odkrycie! 

Mobirise
Adres

ul. Judyma 16
30- 436 Kraków

Dane kontaktowe

telefon:
511 710 773 

e-mail: sekretariat@zielonawyspa.edu.pl

Mobirise