online web builder

Adaptacja

Szanowni Rodzice,

Podjęliście trudną decyzję zapisania dziecka do żłobka. Nie jest wam łatwo zostawić takiego maluszka pod opieką innych osób. Do tej pory to Wy najlepiej rozpoznawaliście potrzeby Waszego dziecka, wiedzieliście jak je zaspokoić, jak ukoić jego niepokój, jak sprawić by się uśmiechało. Teraz przekazujecie Wasz skarb w ręce obcych osób. Czy one będą w stanie Was zastąpić? Na pewno nie, bo nikt nie zastąpi mamy czy taty. Jednakże damy Waszemu dziecku mnóstwo ciepła, troski, życzliwości i uśmiechu. Nasze opiekunki są pełne zaangażowania, chciałby by Wasze dziecko od pierwszej chwili w żłobku czuło się dobrze, bezpiecznie, komfortowo. Mają duże doświadczenie w pomaganiu dzieciom w adaptacji w nowym miejscu, ale by przebiegła ona jak najmniej boleśnie dla Waszego dziecka, potrzebujemy też Waszej pomocy. Dlatego dzielimy się tu z Wami naszymi sposobami, które mogą być pomocne w adaptacji Waszej pociechy. Proszę zapoznajcie się z nimi. 

W pierwszych dniach pobytu postarajcie się odebrać dziecko wcześniej, np. po obiedzie. Zawsze informujcie dziecko kiedy przyjdziecie po nie podając precyzyjnie czas, np. po obiedzie, po drzemce, po podwieczorku, itp., kto go danego dnia odbierze. 

Zaplanujcie na poranne przygotowania do wyjścia taką ilość czasu by robić to bez nerwowej, napiętej atmosfery. Niech to będzie taka sama pora, dziecko dobrze się czuje w stałym rytmie dnia. 

Przeciąganie porannego pożegnania sprawia, że dziecko bardziej je przeżywa. Pożegnajcie się wyraźnie, z uśmiechem i zostawcie dziecko z opiekunką. Po pożegnaniu nie zaglądajcie już do sali, kiedy dziecko się zorientuje, że byliście cały czas w żłobku będzie rozżalone. Krótkie pożegnanie pozwoli dziecku nie skupiać się na negatywnych emocjach, tylko szybciej zainteresować się tym co się dzieje na sali. 

Zespół Zielonej Wyspy

Mobirise
Adres

ul. Wielicka 57
30-552 Kraków

Dane kontaktowe

telefon:
505 160 113

e-mail: biuro@zielonawyspa.edu.pl

Mobirise